Senaste nytt

Äntligen har vi lyckats att få fart på vår avdelning som handlar om LSS och socialpsykiatri. Vi har försökt i snart två års tid utan att lyckas. Mycket beroende på att båda socialchefen och chefen för LSS slutade med medföljande konsekvenser till ersättare och att dessa skulle bli ”varma” i kläderna. Nu är detta på plats och vi har ett gott samarbete med båda socialchefen Anna Borgius och chefen för LSS Dan Kjellsson. Vårt motto är ju att vi genom samarbete når snabbare och bättre resultat. Vi har också lyckats få in specialkompetens i vår förening genom Ann Berg, Dan Mattsson och Kristina Abrahamsson. Dessa får nu ansvaret att få fart på verksamheten inom föreningens ramar, målsättning och resurser. Dessa mål sätter styrelsen gemensamt.

Bevaka verksamhetens framgångar på vår ämnesflik