Föreningens sjunde årsmöte

Föreningens sjunde årsmöte klarades av idag med 42 deltagare

Vi kan glädja oss åt att våra möten är välbesökta. Så var fallet även i år. Många glada miner och en bra stämning. Mötet avlöpte smidigt. Styrelsen fick förnyat förtroende och utökades med en ny medlem Viveca Bengtsson. Vi hälsar henne varmt välkommen. Många uppgifter väntar men Viveca får växa in i styrelsen först. Vår ekonomi är god men med tanke på att vi vill så mycket så får vi bevaka våra utgifter alternativt skaffa nya inkomster. Vi är väl medvetna om detta. Efter mötesförhandlingar bjöds det på traditionsenlig Smörgåstårta. Styrelsen drog sig tillbaka för ett konstituerande möte. Handlingarna från mötet skickas ut till samtliga snarast.

Nu kavlar vi upp ärmarna ingen för vårt åttonde år med nya friska krafter.

Nedan följer ett litet bildkavalkad från mötet.